Čo by to bolo za deň bez slovka "Ďakujem"

Autor: Zuzana Tesková | 2.2.2011 o 20:26 | (upravené 2.2.2011 o 21:13) Karma článku: 3,23 | Prečítané:  408x

Viete si predstaviť život bez slnečných lúčov? Bez ich dotyku a lásky? Ráno vstanem a cítim jemné, hrejivé pohladenie týchto zlatých rúk. Prenikajú cez pootvorené okno do mojej izby. A ja sa len usmejem, lebo viem, že sú tu aj pre mňa. Sú dni, kedy sa neukážu, no predsa niekde sú. Len ich niekto potrebuje viac ako ja.

 

 

Viete si predstaviť život bez kvetov? Bez tej krásy vytvorenej prírodou?

Zasadiť kvet je predsa tou najkrajšou investíciou. Krásna lúka, plná kvetov vie potešiť nie len motýle ale každé jedno srdce. Prečo by inak boli kvety najčastejším hmotným darom, ktorý ľudia dostávajú? A tento bežný, a predsa vznešený dar, prináša aj niečo nehmotné – radosť.

Pesimista by povedal: ,,Ale veď kvety vednú tak rýchlo.“

To je pravda, ale pokiaľ vyčarujú čo i len jeden úsmev tak tu neboli nadarmo.

 

Viete si predstaviť život bez stromov? Bez vysokých, životodarných pánov našich lesov?

Skúsili ste si niekedy len tak sadnúť a dýchať čerstvý vzduch? Je to síce samozrejmosť, že dýchame kyslík. Ale táto „samozrejmosť“ nás drží nažive a je tu úplne zadarmo.

Áno, stromy produkujú kyslík. To vie každý z nás. Jeden múdry človek povedal, že aj keby vedel, že zajtra nastane koniec sveta, aj tak zasadí strom. A to je múdre. Nehovoriac o tom, že niektoré stromy prinášajú aj plody.

 

Viete si predstaviť život bez západu slnka? Bez tej krásnej škály farieb?

Tento pohľad sa nám naskytuje každý deň. A každý deň vyzerá inak. Galéria na oblohe je pre to slabý výraz. Namaľovať taký reálny obraz nebolo ľahké. To veru nie. No niekto ho pre nás namaľoval a nič za to nechcel.

Častokrát, keď som niečo namaľovala, ľudia sa ma pýtali: ,,A to sa ti chcelo tak dlho maľovať?“

Moja odpoveď je vždy rovnaká: ,,Áno, chcelo.“ Ja viem, že to trvalo občas veľmi dlho, no žijem pre ten dobrý pocit, ktorý mám keď sa pozerám na hotový výtvor. A keď sa na tú prácu pozrú aj ostatní, je to stokrát krajší pocit.

Myslím si, že ,,maliar“, ktorý namaľoval také dielo ako je večerná obloha, si zaslúži najväčšiu pochvalu. Možno neviete, kto tým maliarom v skutočnosti je. Tiež to zatiaľ neviem. Zisťujeme to predsa počas celého života. Hľadáme stvoriteľa všetkého okolo nás.

Nemusíme ho však poznať a predsa mu môžeme byť vďační.

Preto keď sa ráno prebudím a cítim lúče slnka, tak ďakujem. Keď vidím pri ceste alebo v kvetinárstve kvety, tak tiež ďakujem. Ďakujem za vzduch v pľúcach a rozhodne ďakujem za umenie, ktoré hladí moje oči... Pridáte sa ? :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

ŠPORT

Sagan v skrátenej etape o víťazstvo nebojoval, skončil piaty

Tretiu etapu vyhral Talian Viviani.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je to Štefan Harabin v roku 2018?

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta


Už ste čítali?