Slečna Jar

Autor: Zuzana Tesková | 30.1.2011 o 19:40 | (upravené 30.1.2011 o 20:35) Karma článku: 2,73 | Prečítané:  466x

Nahodila nevinný úsmev a vyšla do ulíc. Slniečko sa ešte len osmelovalo a jemnučkými lúčmi hladilo jej čistú dievčenskú tvár. Prehodila si vlasy cez plece a okoloidúci mohli oči nechať na tejto blonďavej kráse. A ten pohľad! Keby len vidíte tie diamanty.

Zrazu zdvihla pohľad a uvidela jeho. Stál tam bez pohybu, očarený jej krásou. Diamant sa zaligotal a ruky sa jej roztriasli. Uhla pohľadom.

,,Čo sa to len deje?" vravela si.

V žalúdku tona motýlikov, v rukách oceán a na tele triaška. Nebola schopná prehovoriť.

Pristúpil k nej. Bez jediného slova jej odhrnul pramienok vlasov z tváre a pohladil ju. Zatvorila oči ale vedela, že on sa pozerá. Keď ich po krátkej chvíli opäť otvorila, usmieval sa. V rukách držal kyticu kvetov. Podal jej ju a natiahol ruku. Prvýkrát pocítil dotyk jej dlane. Pohladil ju po jej mäkkých prstoch a už ju nepustil. Nikdy viac ju už nepusil.

Vykročili spolu po chodníku, ktorý lemoval zelený trávnik s krásnymi kvetmi. Kvety rozvoniavali v povetrí a lákali hravých motýlikov. Vôňa bola tak intenzívna. Tak sladká. Tak nežná. Tak dokonalá. Joj, keby len vôňa, ale tá farba! Scenéria, akoby z maliarovho plátna. Len tá jeho paleta musela byť väčšia a jasnejšia. Šikovný to maliar!

Na stromoch s malými púčikmi sedeli vtáčiky. Malí hudobníci. Ich spev bol ako z rozprávky. Celé to bolo ako z rozprávky.

A čo naši zaľúbenci?

Kráčali spolu ruka v ruke celý deň. Potom celú noc presedeli pri svite mesiačika. Celkom nevinne. Od marca až do konca mája. Až kým neprišiel celkom iný párik. Vtedy sa už museli pobrať preč. Spolu. Slečna Jar, mladý pán X a ich láska...


Matka príroda vždy čerpala z lásky. To nie Jar priniesla kvety a zeleň späť. To nie ona všetko opäť oživila. Bola to jej láska. Jej jarná, nevinná láska...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

EKONOMIKA

Poľské vajcia so salmonelou na Slovensko neprišli, tvrdia veterinári

V Česku zakázali predaj miliónov vajec.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?